شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

ایستگاه طالقانی عکس دست جمعی

ایستگاه طالقانی یکی از بهترین استگاه ها برای فرهنگ و دانش

ایستگاه طالقانی : مترو گردی قسمت هفتم

در ادامه ی مسیر متروگردی در تهران تو این مقاله میرسم به ایستگاه طالقانی . ایستگاه طالقانی در تقاطع خیابون آیت الله طالقانی و شهید مفتح واقع میشه . برخی از اماکن مهمی که از طریق این ایستگاه میشه بهشون دست پیدا کرد رو در ادامه براتون مینویسم .ایستگاه طالقانی خانه هنر مندان

خانۀ هنرمندان

خانه هنرمندان ایران در ایستگاه طالقانی و  خیابون طالقانی ، خیابون فرصت (موسوی) شمالی ، ضلع جنوبی پارک هنرمندان (باغ هنر) قرار داره . بهترین راه دسترسی به خانۀ هنرمندان متروی خط یک و ایستگاه طالقانی هست که تقریبا با پنج دقیقه پیاده روی از این مجموعه قرار داره .

خانه هنرمندان مجموعه ای فرهنگی و هنریه  که در اون رویدادهای مختلفی برگزار میشه . از جمله این رویدادهای هنری و فرهنگی میشه به برگزاری گالریهای هنرهای تجسمی و نمایش فیلم و اجرای تئاتر و همچنین کنسرتهای موسیقی و فروش صنایع دستی و محصولات هنری ساخته شده به دست هنرمندان اشاره کرد .

سالن نمایش ایرانشهر

سالن نمایش ایرانشهر که از سالنهای تازه احداث و معروف تئاتره در همین مجموعه واقع میشه . خانه هنرمندان کافه و رستورانهای مجهز و خوبی داره که کافه رستوران گیاهیش یکی ایستگاه طالقانی سالن نمایشاز قدیمی ترین ها در این مجموعه به حساب میاد .

تو این کافه – رستوران که منوی خوب و متوعی داره میتونین غذاهای گیاهی سفارش بدید که با پروتئین گیاهی درست شدن و خیلی هم خوشمزه هستن . بجز اون جلوی در این کافه – رستوران محصولات غذایی گیاهی هم بفروش میرسه و به همین خاطر این کافه – رستوران از پایگاههای مهم افراد گیاهخوار در تهران بحساب میاد !

ساختمان هنرمندان

بجز ساختمون خانۀ هنرمندان که اهمیت خاص خودش رو داره بوستان هنرمندان هم فضای سبز با صفایی داره که توی هر فصلی از سال مخاطبان مخصوص به خودش رو داره و حسابی شلوغه. مجسمه ها و پیکره ها و تندیسهای خاص و هنری جلوۀ بصری متفاوتی رو تو این بوستان به نمایش میذاره .

در سالهای اخیر با توجه به بهتر شدن اوضاع ایران و پیشرفتش در زمینۀ پذیرش گردشگرای ایستگاه طالقانی شهید شیرودیخارجی ، خانۀ هنرمندان هم خیلی مورد توجه این دسته از افراد قرار گرفته .

ورزشگاه شهید شیرودی

ورزشگاه شهید شیرودی یا ورزشگاه امجدیه یک ورزشگاه دو و میدانی واقع در خیابان مفتحه که تا پیش از ساخت ورزشگاه آزادی ورزشگاه نخست تهران و بزرگترین ورزشگاه فوتبال در تهران بود و بازیهای خانگی تیم ملی ایران و دو تیم بزرگ استقلال و پرسپولیس دراون برگزار میشد .

اما با ساخت ورزشگاه آزادی در غرب تهران این ورزشگاه دیگه اون رونق پیشینش رو از دست داد ، ایستگاه طالقانی ورزشگاهتا جایی که به دلیل مسائل امنیتی (به دلیل جای داشتن در مرکز شهر) مسئولان اجازهٔ برگزاری بازیهای مهم فوتبال در اون رو ندادن .

شهید شیرودی

این ورزشگاه در مجموعه ورزشی شهید شیرودی قرار داره . پیش از انقلاب نام این مجموعه ورزشی امجدیه تهران بود . این مجموعه در برگیرنده ۳ استخر سرپوشیده و یک استخر روباز مناسب مسابقاته .

همچنین دارای یک زمین فوتبال ، سالن تمرین و مسابقه کشتی ، کاراته و بوکس هست . خیلی از میتینگ ها و مراسمهای مهم حمایت از گروههای سیاسی در بازه های زمانی خاص مثل پیش از انتخابات توی سالن سرپوشیدۀ این مجموعه برگزار میشه .

جزئیات بیشتر
شاید مایل باشید اینجا را هم ببینید:
هتل ادریس مشهد   صد جای دیدنی در ایران