شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

ایستگاه های تهران نمایش

ایستگاه های تهران برای گردش و اماکن فرهنگی و تفریحی (قسمت پنجم)

ایستگاه های تهران

در ادامه ی مسیر ایستگاه های تهران تو این مقاله میرسم به ایستگاه طالقانی . این ایستگاه در تقاطع خیابون آیت الله طالقانی و شهید مفتح واقع میشه . برخی از اماکن مهمی که از طریق این ایستگاه میشه بهشون دست پیدا کرد رو در ادامه براتون مینویسم .

خانۀ هنرمندانایستگاه های تهران خانه هنرمندان

یکی از ایستگاه های تهران ، خانه هنرمندان ایران در خیابون طالقانی ، خیابون فرصت (موسوی) شمالی ، ضلع جنوبی پارک هنرمندان (باغ هنر) قرار داره . بهترین راه دسترسی به خانۀ هنرمندان متروی خط یک و ایستگاه طالقانی هست که تقریبا با پنج دقیقه پیاده روی از این مجموعه قرار داره .

خانه هنرمندان مجموعه ای فرهنگی و هنریه  که در اون رویدادهای مختلفی برگزار میشه . از جمله این رویدادهای هنری و فرهنگی میشه به برگزاری گالریهای هنرهای تجسمی و نمایش فیلم و اجرای تئاتر و همچنین کنسرتهای موسیقی و فروش صنایع دستی و محصولات هنری ساخته شده به دست هنرمندان اشاره کرد .

سالن نمایش ایرانشهر

سالن نمایش ایرانشهر که از سالنهای تازه احداث و معروف تئاتره در همین مجموعه واقع میشه . خانه هنرمندان ایستگاه های تهران دیدنیکافه و رستورانهای مجهز و خوبی داره که کافه رستوران گیاهیش یکی از قدیمی ترین ها در این مجموعه به حساب میاد . تو این کافه – رستوران که منوی خوب و متوعی داره میتونین غذاهای گیاهی سفارش بدید که با پروتئین گیاهی درست شدن و خیلی هم خوشمزه هستن .

بجز اون جلوی در این کافه – رستوران محصولات غذایی گیاهی هم بفروش میرسه و به همین خاطر این کافه – رستوران از پایگاههای مهم افراد گیاهخوار در تهران بحساب میاد ! بجز ساختمون خانۀ هنرمندان که اهمیت خاص خودش رو داره بوستان هنرمندان هم فضای سبز با صفایی داره که توی هر فصلی از سال مخاطبان مخصوص به خودش رو داره و حسابی شلوغه.

مجسمه ها و پیکره ها

مجسمه ها و پیکره ها و تندیسهای خاص و هنری جلوۀ بصری متفاوتی رو تو این بوستان به نمایش میذاره . در سالهای اخیر با توجه به بهتر شدن اوضاع ایران و پیشرفتش در زمینۀ پذیرش گردشگرای خارجی ، خانۀ هنرمندان هم خیلی مورد توجه این دسته از افراد قرار گرفته .

ورزشگاه شهید شیرودی

ورزشگاه شهید شیرودی یا ورزشگاه امجدیه یک ورزشگاه دو و میدانی واقع در خیابان مفتحه که تا پیش از ساخت ورزشگاه آزادی ورزشگاه نخست تهران و بزرگترین ورزشگاه فوتبال در تهران بود و بازیهای خانگی تیم ایستگاه های تهران ورزشگاهملی ایران و دو تیم بزرگ پایتخت تاج و پرسپولیس دراون برگزار میشد .

اما با ساخت ورزشگاه آزادی در غرب تهران این ورزشگاه دیگه اون رونق پیشینش رو از دست داد ، تا جایی که به دلیل مسائل امنیتی (به دلیل جای داشتن در مرکز شهر) مسئولان اجازهٔ برگزاری بازیهای مهم فوتبال در اون رو ندادن . این ورزشگاه در مجموعه ورزشی شهید شیرودی قرار داره .

پیش از انقلاب

پیش از انقلاب نام این مجموعه ورزشی امجدیه تهران بود . این مجموعه در برگیرنده ۳ استخر سرپوشیده و یک استخر روباز مناسب مسابقاته .

همچنین دارای یک زمین فوتبال ، سالن تمرین و مسابقه کشتی ، کاراته و بوکس هست . خیلی از میتینگ ها و مراسمهای مهم حمایت از گروههای سیاسی در بازه های زمانی خاص مثل پیش از انتخابات توی سالن سرپوشیدۀ این مجموعه برگزار میشه .

جزئیات بیشتر
شاید مایل باشید اینجا را هم ببینید:
آبشار مارگون    جاذبه شهر شیراز