شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

بازارهای تبریز شاخص

بازارهای تبریز یکی از مراکز خرید مناسب قیمت در ایران

معرفی مختصری از مهمترین بازارهای تبریز

بازارهای تبریزیکی از کلانشهرهای مهم ایران ، جز جاذبه های تاریخی و فرهنگی شناخته بازارهای تبریز تاریخیشده اش ، مراکز خرید معتبر و متنوعی دارد که شاید لیست مختصری از آنها بتواند کمک حال افرادی شود که قصد دارند به این شهر زیبا سفری داشته باشند .

بازار امیر

«بازار امیر» که یکی از زیباترین و مهمترین بازارهای تبریز به حساب می آید، از مراکز بورس طلا و جواهر است . در بازارهای تبریز که از شلوغ‌ترین و پرحجم‌ترین بازارهاى تبریز و از نقاط دیدنى و جهانگردى شهر به حساب می آید، ۱۱۲ مغازه وجود دارد که ۱۰۲ مغازه به زرگرى و جواهرفروشى و الباقی به پارچه فروشی و عطر و لوازم آرایشی اشتغال دارند.

جالب است بدانید که بیشتر مغازه‌های این بازار به فروش پارچه و بزازی اختصاص داشته اما کم کم تجارت طلا جای آن را گرفته است .

لاله پارک

بازارهای تبریز عکساین مرکز خرید یک مجتمع تجاری، تفریحی، اقامتی در بزرگراه پاسداران است که از دو بخش مرکز خرید و هتل ۵ ستاره کایا لاله پارک تشکیل شده است. هتل این مجموعه دهمین شعبه از هتل‌های زنجیره‌ای کایا در ترکیه است.

بخش تجاری این مجموعه با مساحت ۲۱ هزار متر مربع دارای ۶ طبقه شامل ۱۲۰ فروشگاه (مانند گالری هنری، مغازه‌های پوشاک، صوتی و تصویری و غیره) و نمایندگی‌های مطرح جهان با برندهای ترک، سینما، هایپرمارکت، شهربازی، و فودکورت است. البته ۳ طبقه را پارکینگ با گنجایش ۱۵۰۰ نفر به خود اختصاص داده است.

مجتمع تجاری پردیس

این بتزتر از بازارهای تبریز  ۳ طبقه دارای ۱۵۵ واحد تجاری است که کاربری بیشتر آن‌ها به پوشاک اختصاص داده شده است.

مرکز خرید جواهر

مرکز خرید جواهر یکی از زیباترین بازارهای تبریز  است که به صورت پل روی دو بلوار (۲۹ بهمن و استاد شهریار) و رودخانه میدان چایی ساخته شده است. این مرکز خرید دارای ۶۰ مغازه، رستوران، کافه، شهربازی، کافی شاپ، هایپرمارکت و شهربازی است.

برج بلور

یکی دیگر از بازارهای تبریز  برج ۲۵ طبقه بلور یک برج تجاری، اداری و خدماتی است که ۳ طبقه را به مرکز خرید و ۱ طبقه را به فودکورت اختصاص داده است. از امکانات برج ۳ طبقه پارکینگ و رستوران گردان در طبقه ۲۵ است.

پیاده راه تجاری تربیت

پیاده راه تجاری که بخشی از جاده ابریشم محسوب میشود پیاده ‌روی سنگ‌ فرشی است که در امتداد آن چندین مغازه پوشاک، کیف، کفش و غیره وجود دارند. علاوه بر این مغازه‌ها، تندیس‌هایی از پیشه‌های مختلف تبریز را در این پیاده راه در معرض نمایش قرار داده‌اند.

مرکز خرید ستاره باران

بازارهای تبریز سیاه سفیدیکی دیگر از بازارهای تبریز  مرکز خرید ستاره باران یکی از مراکز خرید عالی درغرب شهر است که شامل ۳ طبقه تجاری، ۱ طبقه هایپرمارکت، و دو طبقه پارکینگ است. همچنین دارای طبقه مادر و کودک، شهربازی سرپوشیده، رستوران و کافه است.

برج شهر

برج شهر از دیگر مراکز خرید خوب تبریز و شامل ۱۰۰ واحد تجاری، رستوران و کافه است. نکته جالب این مرکز خرید این است که برج شهر به صورت ماپیچ شیبدار ساخته شده و با طی مسیر به طبقه‌های بالاتر هدایت می‌شوید.

مجتمع تجاری تفریحی رویال

مرکز خرید ۵ طبقه رویال از مراکز شیک و مدرن شامل ۱۰۰ واحد تجاری، شهربازی بازارهای تبریز رویالسرپوشیده، سالن بولینگ و پارکینگ طبقاتی است.

مرکز خرید اطلس

اطلس از مراکز خرید بزرگ تبریز است که دارای ۱۸ طبقه شامل ۹ طبقه تجاری، ۵ طبقه اداری و ۴ طبقه پارکینگ است. این مرکز مجموعه‌ای از ۱۶۰ مغازه، رستوران، فودکورت، هایپرمارکت، کافی شاپ ، شهربازی سرپوشیده و سالن مراسم است.

جزئیات بیشتر
شاید مایل باشید اینجا را هم ببینید:
جزحلوا   قلعه فلک الافلاک لرستان