شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

بازی محلی پلان در استان ایلام

بازی محلی پلان متعلق به استان ایلام

بازی محلی پلان در استان ایلام

در اینجا می خواهم بازی محلی پلان را به شما آموزش بدهم که متعلق به استان ایلام است. احتمال می رود که فقط افراد قدیمی استان ایلام بازی محلی پلان را بلد باشند. از همین رو من این بازی را انتخاب کرده ام تا هم نوجوانان و جوانان ایلامی و هم بقیه شهر ها آن را یاد بگیرند و بازی کنند و از آن لذت ببرند.بازی محلی پلان

شاید شما خواستار این باشید که یک بازی گروهی را تجربه کنید. حداقل این است که بیشتر دانش آموزان در مدرسه هنگامی که ورزش دارند با هم کلاسی ها فوتبال بازی کرده اند و می دانند که همکاری با بقیه بچه های تیم و رقابت با تیم های مقابل چه شور و حال خاصی دارد.

شیوه بازی

بازی محلی پلان یک بازی گروهی است و باید با تیم مقابل به رقابت بپردازید، اما در آن خبری از هیچ نوع توپی نیست. فقط کافی است چند سنگ صاف بزرگ داشته باشید. اگر سنگی با این مشخصات پیدا نکردید احتمالا می توانید از آجر هم استفاده کنید. خوب حال باید قوانین بازی محلی پلان را بدانید. قبل از هرچیز یک داور انتخاب کنید تا در بازی کسی نتواند جر زنی کند. به دو گروه سه نفره تقسیم شده سنگ ها را به صورت افقی روی زمین بگذارید، سنگ ها همه باید در یک سطح قرار بگیرند. بعد باید مشخص کنید که کدام بازی محلی پلان در استان ایلامگروه اول بازی را شروع کند. حال گروه شروع کننده باید پشت خطی بایستد و سعی کند با سنگی که در دست دارد سنگ های افقی گروه بقابل را بزند تا بر روی زمین بیوفتد. اگر بتوانید همه سنگ ها را به ترتیب بزنید که هیچ، در غیر این صورت فرصت را از دست داده اید و باید گروه مقابل بازی کند. البته در بازی محلی پلان فاصله شخص پرتاب کننده تا سنگ های افقی آنقدر ها هست که به این سادگی ها نتوان سنگ ها را انداخت.

استان ایلاماستان ایلام

حال که یک بازی از استان ایلام را برایتان معرفی کردم بد نیست که اندک توضیحاتی هم در مورد این استان زیبا به شما ارائه بدهم. قبل از هرچیز باید بدانید که این استان از منابع نفت و گاز بسیاری برخوردار است. مردم بسیار خون گرم، مهربان و مهمان نواز دارد که به زبان زیبای کردی ایلامی صحبت می کنند. استان ایلام از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است زیرا در منطقه کوهستانی قرار گرفته است.

اگر اهل طبیعت گردی هستید و از طبیعت لذت می برید من استان ایلام را به شما پیشنهاد می کنم. همچنین باید بدانید که مرکز استان ایلام ، شهر ایلام است. نکته بسیار مهمی در این استان وجود دارد و آن دانشگاه های بسیار خوب آن است که نشان دهنده این است که جوانان این استان جویای علم و هنر هستند.

از نظر آثار و اماکن تاریخی نیز این استان بسیار پر افتخار است. مثلا می توان به کاخ فلاحتی اشاره کرد که بسیار زیبا و باشکوه است، یا قلعه توت ایلام. من خود به شخصه از آتشکده سیاهگل خیلی خوشم آمده و از دیدن چندین بارۀ آن لذت بردم.

جزئیات بیشتر
شاید مایل باشید اینجا را هم ببینید:
پارک جنگلی دلند   روستای قرن آباد