شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

بلندترین معبد جهان

بلندترین معبد جهان در کشور پهناور و پرجمعیت هندوستان

بلندترین معبد جهان

بلندترین معبد جهان ، معبد Chandrodaya در Vrindavan فقط یک معبد  نیست، بلکه این مکان نقش مهمی  در آینده  کشور “هند” ایفا می کند با ما همراه باشید تا با بلندترین معبد جهان آشنا شوید.

ممکن است در نگاه اول  ساختمان این معبد  و این مجموعه بسیار  شبیه به لاس وگاس برسد ، اما این معبد هندو  ساخته شده تا بلند ترین معبد جهان باشد و حتی  بلندترین آسمان خراش های دنیا را  تحت تأثیر خود  قرار دهد .

ماتورا و وری ردنان مکان های مهمی برای پیروان کریشنا از سراسر جهان هستند. وری رهنان  یک مکان مورد احترام و مقدس برای علاقمندان  به لرد سری کریشنا است. در واقع، سرزمین مقدس وری ردنان می تواند در آینده به عنوان پایتخت روحانی هند شناخته شود.بلندترین معبد جهان

طراحی و ساخت

زیر بنای این معبد  در Vrindavan در سال ۲۰۱۵ با هزینه حدودا   ۳۰۰ کروم آغاز شده است. این معبد زیر نظر سازمان مشهور ISKCON  است.

بلندترین معبد جهان  مجهز  به پارکینگ داخلی و مسیر پیاده روی و کوهپیمایی است. این معبد در ۵ هکتار زمین با ارتفاع ۲۱۳ متر و ۵،۴۰،۰۰۰ متر مربع ساخته شده است.    ۷۰۰ فوت (۲۱۰ متر در هفتاد طبقه ) ارتفاع دارد ، که  بلندتر از تاج محل هند  با  ۲۳۹ فوت (۷۳ متر)  ارتفاع   و همچنین بلند تر از  کلیسای سنت پیتر در واتیکان است که ۴۲۲ فوت (۱۲۸.۶ متر) ارتفاع دارد است .

پروژه  بلندترین معبد جهان ، توسط ISKCON-Bengalore منعقد شد . معبد بزرگ لرد سری کریشنا در مرکز آن خواهد بود.

ابعاد  معبد  ابعاد بنیادی است و معماری نمادین آن  هماهنگی عناصر  در معماری معابد هند و معماری مدرن را به زیبایی به رخ میکشد  .

این معبد آماده است بزرگترین  و بلندترین ساختار مذهبی در هند باشد.

در طول سال ها ساخت  این معبد جوری  برنامه ریزی شده است که با جشنواره ها و فعالیت های مذهبی همیشه شلوغ و پر جنب و جوش باشد.

  فضای سبز

بلندترین معبد هند توسط جنگل های  مصنوعی احاطه شده است  جنگل های سرسبز  در اطراف این معبد باشکوه  دوباره احیا شدند .

این جنگلها که بوسیله  بهترین طراحان فضای سبز  در سراسر جهان طراحی شده ،در  بیش از ۱۸ هکتار منطقه  گسترش یافته است.

دوازده جنگل  با انواع پوشش گیاهی سرسبز، مراتع سبز، پر  از درختان میوه، و پرندگان و دریاچه های  آب با نیلوفرها و آبشارهای جاری که از کوه های کوچک مصنوعی فرو می ریزد را در برمیگیرد.

همه فضاسازی های بلندترین معبد جهان  از توصیف های سرمدا بهاگاتامام و سایر کتاب های منبع لرد سری کریشنا  الگو برداری والهام گرفته  شده است  و به زیبایی به مرحله عمل  و مهندسی در آمده است .

 تفریحات

در کنار بلندترین معبد جهان   امکانات  قایقرانی برای بازدیدکنندگان را فراهم می کند وجاذبه های کریشنا لیلا در جنگل، تجربه ای سرگرم کننده برای همه اعضای خانواده را فراهم می کند، نمایشگاه بهاتاگیت گیتا ذهن مردم  را احیا  و بیدار میکند و عقل را با خردورزی که توسط لرد سری کریشنا راهنمایی میشود  آشنا میکند.

موزه میراث کریشنا میراث فرهنگی و هنری لرد سری کریشنا را در فرهنگ های گوناگون هند به  نمایش می گذارد و مردم هزاران سال است که  از آن بهره برداری می کند.

از سطح همکف ، یک آسانسور از وسط معبد  گذر میکند  ،تا   بازدید کنندگان را به گالری نمایش در ارتفاع  ۷۰۰ فوتی  برای دیدن چشم انداز خیره کننده  بلندترین معبد جهان می برد.