شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

خانه هنرمندان نمای درب ورودی

خانه هنرمندان در شبی رمانتیک

خانه هنرمندان تهران با خاطره های هنرمندانه

اگر هنگامی که هوس رفتن به خانه هنرمندان رادارید  یه بعدازظهر بهاری باشه یا یه عصرپاییزی ازونا که تا بخودت بیای ببینی تاریکی همه جا رو فراگرفته و احیانا نیمچه بارونی هم بیاد و ابرا خیلی رومانتیک توی هوا دست همدیگرو بگیرن و برای خودشون بچرخن دلتون چی هوس میکنه ؟ خوردن یه فنجون چایی داغ یا یه قهوه که عطرش همه جا بپیچه ؟ تماشای یه تئاتر خوب توی سالنای مجهز و مدرن ؟ نشستن توی هوای آزاد و نگاه کردن به درخت و سبزه و یه سری حجم و مجسمه ی خوش ساخت تو دل اون سبزه ها ؟ یا نه دیدن یکی از فیلمای خوب و خاص مجموعه هنر و تجربه توی سالنی که بی ادعاست و شلوغ نیست ؟ خانه هنرمندان نمایی زیبا از ساختمان

شایدم تماشای یه گالری خوب عکس یا نقاشی که خیلی خلاقانه باشه ؟ یا خرید کردن از مغازه های خاص صنایع دستی که توامان کتابفروشی هم باشن ؟ همه ی اینایی که گفتم رو میتونید توی خانه هنرمندان خیابون طالقانی ، خیابون فرصت (موسوی) شمالی انجام بدید . خانه ای که به زبون بچه های هنر خونه گفته میشه و هربار که بهش برید میتونید کلی خاطره سازی کنید ! اگه وسیله نقلیه ی شخصی ندارید بهترین و سریع ترین راه دسترسی بهش از طریق خط یک مترو و ایستگاه طالقانی هست و از اونجا هم با حدود تقریبا ده دقیقه پیاده روی میتونید به خانه هنرمندان برسید .

از انتظامی تا ایرانشهر فقط تئاتر ببینید !

یکی ازمزایای خانه ی هنرمندان سالنهای تئاترشه . مجموعه ی ایرانشهر که داخل خانه ی هنرمندان ساخته شده و از حیاتش زمان زیادی نمیگذره ازون سالنهای جدید الاحداث تئاتره که کلی طرفدار داره . خوب و مدرن و مجهز ساخته شده و در طی این سالها اجراهای خیلی معروف از کارگردانهای مطرح رو به خودش دیده . حتی زمان جشنواره فجر اجراهای بخش خارجی خیلی هاشون به ایرانشهر میرسه نوبت اجراشون .خانه هنرمندان جشنواره های فرهنگی

سالن نمایش استاد انتظامی هم که توی ساختمان مرکزی خانه واقع شده و سالهاست اونجاست هم از اون بلک باکسای قدیمی و دوست داشتنیه که بیشتر سمت و سوی اجراهای دانشجویی رو داره . بهرحال خانه ی هنرمندان ازین لحاظ کلی معروف و محبوبه . درضمن سالن سینمای خانه هم به سهم و نوبه ی خودش ادب و احترام رو درحق هنرهفتم ادا کرده . یه سالن تقریبا کوچیک و باصفا که بیشتر اوقات فیلمهای خاص رو نشون میده مثل فیلمای گروه سینمای هنر و تجربه .

کافه ها و رستورانهای متعدد

خانه خیلی ساله پابرجاست . قدیما فقط یه رستوران گیاهی داشت که الان هنوزم هست و کلی باصفاست و منوی گیاهی خیلی خوبی داره و برای آدمای گیاه خوار به شدت گزینۀ خوبی محسوب میشه . یکی از محاسن این رستوران مثلا اینه که توش میتونید لازانیای گیاهی بخورید ! فضای باز و بسته داره و برخورد پرسنل هم خوب و مؤدبانه ست .خانه هنرمندان جشنواره های فرهنگی جز این رستوران گیاهی چندتایی رستوران و کافۀ دیگه هم در سالهای متأخر افتتاح شده که اونا هم درجایگاه خودشون خوب و دوست داشتنی هستند .

تعداد زیادی از گردشگرای خارجی به عنوان یه مکان گردشگری و تفریحی خوب از خانه دیدن میکنن و برای همین این رستورانها مدام در حال رقابت با همدیگه هستن تا بتونن نظر اونها رو مخصوصا به خودشون جلب کنن . یادمه یه زمانی برای استخدام توی یکی از همین کافه های خانه در شرایطش اومده بود که نیروی مورد نظر حتما باید بتونه روان به زبان انگلیسی حداقل صحبت کنه !

جزئیات بیشتر
شاید مایل باشید اینجا را هم ببینید:
جاذبه های شهر تهران   تهران کلاسیک