شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

خط آهن تهران قطار

خط آهن تهران به گرگان یک جاذبه ی گردشگری یا یک مسیر زیبا

خط آهن تهران – گرگان یکی از زیباترین مسیرهای ریلی در ایران

امروزه با توجه به تنوع مسیرهای حرکتی قطارها و خط آهن تهران ، آنها تبدیل به یکی از بهترین وسایل انتخابی برای سفر شده اند. اما داستان به همین جا ختم نمیشود ، وقتی که مدتی ست آژانس های مسافرتی اقدام به برگزاری تورهایی با عناوین قطار گردی کرده اند ! شاید دور از انتظار باشد که جاده های ریلی در ایران آن قدر جذاب باشند که بخواهند خود بعنوان جاذبۀ گردشگری مطرح خط آهن تهران گرمسارشوند ، اما به راستی که برخی از مسیرهای ریلی درایران آن اندازه زیبا بوده اند که ایده ی برگزاری این تورها در سر آدمهایی مطرح شده است ! یکی ازاین مسیرهای ریلی جذاب قطار تهران به گرگان است .

مسیری پر پیچ و خم که ازمیان رشته ‌کوه البرز میگذرد و پلهایی بلند را درمیان دره‌ها رد میکند، رودخانه‌ها و دره‎ها و تونل‎هایی را پشت سر‌میگذارد. این مسیر ۹۵ تونل دارد و ۲۷ کیلومتر از مسیرش، از میان تونل‌ها میگذرد.

تونل «گدوک» در مرتفع ‌ترین نقطه با ۲۸۸۷ متر طول یکی از طولانی ‌ترین تونل‌های راه‌‌آهن ایران است . این مسیرهمچنین حدود ۱۵۰۰ پل دارد که بزرگترین و معروفترین پل این مسیر، پل «ورسک»است. سه پل موازی معروف به سه خط طلا راهم نباید فراموش کرد. نخستین فازاین خط در سال ۱۳۰۶ خورشیدی در دوره پهلوی اول بین ساری و بندرترکمن برقرار شد و به مرور بقیه ۲۷ ایستگاهش تکمیل و راه‌اندازی شدند.

خط آهن تهران تا گرمسار

برای آنکه بتوان از مناظر زیبای مسیر تهران تا ساری لذت برد باید در روشنایی روز سفر کرد. سفر با قطارهای اتوبوسی حدود ۷ ساعت به طول خواهد انجامید . نخستین ایستگاه اصلی پس از تهران ورامین است. از ورامین به بعد قطار وارد کویر میشود و تا گرمسار ازحاشیه شمالی کویر مرکزی ایران عبور میکند. چشم‌اندازهای این مسیر کویری و نیمه‌ کویری هستند . در ایستگاه گرمسار، مسیر ریلی مشهد و مازندران از هم جدا میشود ؛ مسافران مشهد این چشم‌انداز کویری را تا مشهد دنبال میکنند اما چشم‌انداز پرهیجانی درانتظارمسافران خط ساحل است.

از گرمسار به بعد مسیر قطار رو به شمال است و از کنار حبله رود بالا می‌رود . ایستگاه «سیمین‌دشت» در نزدیکی روستایی به همین نام، سومین ایستگاه بعد ازگرمسار است. اگرمیخواهید به دریاچه زیبای «آهَنَک» صعود کنید در این ایستگاه پیاده شوید. مسیرپاکوب صعود ازایستگاه پیدا است. همچنین غار اسپهبد خورشید نیز از دیگر دیدنی‌های منطقه است که دهانه آن از داخل قطار به خوبی پیدا است اما بازدید از آن نیازمند تجهیزات صعود است. برای بازگشت به تهران میتوانید از قطار عصر استفاده کنید. برای عزیمت به «تنگه واشی» نیز میتوانید درایستگاه فیروزکوه پیاده شده و سواری کرایه کنید.

خط آهن تهران _ گدوک

از ایستگاه گدوک به بعد، جبهه شمالی کوههای البرز را خواهیم دید که سرسبزند و پر از درخت، رود و چشمه. فاصله میان فیروزکوه تا ورسک احتمالا زیباترین بخش مسیر این سفر است و اگر دلتان تماشای چشم‌اندازهای پرهیجان میخواهد، از کنار پنجره تکان نخورید.

«سه خط طلا»ی معروف راه‌آهن ایران را همین‌ جا یعنی در فاصله فیروزکوه تا ورسک می‎بینیم . کسی نمیداند اولین بار چه کسی خط آهن تهران ورسکاسم این سه خط آهن را سه خط طلا گذاشت. خطوط راه‌آهن در فاصله ایستگاههای گدوک و ورسک کوه را دور میزند و از بالای سرهم رد میشود و از دورشبیه سه خط موازی به نظرمی‌آیند .

خط آهن تهران _ ورسک

از سه خط طلا که بگذریم به ورسک میرسیم . این ایستگاه شهرتش را از پل معروف ورسک میگیرد؛ پلی که در دوره پهلوی اول و با وسایلی ابتدایی، روی دره ورسک در منطقه سوادکوه ساخته شد. پل با دهانه‌ای به طول ۶۶ متر و ارتفاع ۱۱۰ متر از ته دره ، توسط مهندسان آلمانی و اتریشی و با تضمین ۷۰ ساله ساخته شد و در زمان جنگ جهانی دوم به پل پیروزی معروف شد. بیشتر از ۷۰ سال است که هر روز قطارهای خط تهران- شمال از روی این پل ۸۶ متری عبور میکنند . پل ورسک در سال ۱۳۵۶ به ثبت ملی رسید و در کتاب گینس نیز در بخش پل‌هایی با ارتفاع بیش از ۶۰ متر ثبت شده است.

بعد از ورسک وارد منطقه سوادکوه میشوید. کوهها جنگلی‌ ترمیشوند و پوشش گیاهی فشرده‎تر. پس از عبور از پل زیبای دوآب، به ایستگاه سوادکوه میرسید . قلعه کنگلو در روستایی به همین نام، در نزدیکی این ایستگاه و بر فراز تپه‌ای قرار دارد.

ایستگاه بعدی «پل سفید» است که مرکز شهرستان سوادکوه جنوبی محسوب میشود. اگر قصد دارید به دریاچه شورمست بروید باید دراین ایستگاه از قطار پیاده شوید. شورمست یکی از زیباترین دریاچه‎های االبرز است که درمیان جنگل محصور شده است. البته برای رفتن به این دریاچه باید در ایستگاه سواری کرایه کنید. برای رفتن به شهر کوچک و مرتفع «آلاشت» هم باید همین ‌کار را کرد. یک شب خوابیدن در آلاشت و فردایش با قطار به تهران برگشتن، تجربه جالبی است.

خط آهن تهران _ زیر آب

ایستگاه بعدی «زیرآب» است و اگر در این ایستگاه پیاده شوید میتوانید به یکی ازمقاصد پارک جنگلی «جوارم»، دریاچه سد البرز، خط آهن تهران شیرگاهبرج «لاجیم» و آبشار«ولیلا» بروید.

ایستگاه بعدی «شیرگاه» است و هرچه جلوتر میرویم جنگل‌ها فشرده‎تر میشوند. درشیرگاه هم از روی یکی از پل‌های معروف راه‌آهن خواهید گذشت . «پل سرتپه»، در محله سرتپه شیرگاه قرار گرفته و مانند پل ورسک به ثبت ملی هم رسیده است. شیرگاه را که رد کنید به قائم‌شهر میرسید و از قائم‌شهر تا ساری نیز راه زیادی نیست .

در نزدیکی ایستگاه ساری، میتوانید محل دفن یکی از لوکوموتیوران‌های این مسیر را ببینید. او در زمان جنگ‌ جهانی دوم همراه با نیروهای روسی، از اندیمشک تجهیزات نظامی به بندر ترکمن میبرده است که در فاصله گدوک به سرخ‌آباد ، با قطار دیگری که روی این ریل بوده است تصادف میکند و همراه با ۳۶ سرنشین دیگر این قطار کشته میشود. مدیریت وقت این مسیر، نمیگذارد که جسد او درشهرش بهشهر، دفن شود و او را در فاصله کمی از خط آهن ایستگاه ساری به خاک میسپارند تا با دیدن قبراو، سایر لوکوکوتیورانان با دقت عمل بیشتری کارکنند.

جزئیات بیشتر
شاید مایل باشید اینجا را هم ببینید:
رشته کوه دنا  صد جای دیدنی در ایران