شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

دبی مارینا

دبی مارینا تفرجگاهی ساخته ای دست انسان در ساحل جمیرا

دبی مارینا

دبی مارینا یکی از جذابترین مکان هایی است که  وقتی در دبی هستید حتما باید سری به آن بزنید.  دبی مارینا به معنی تفرجگاه ساحلی دبی نام یک محله در دبی، امارات متحده عربی است. این محله دارای یک کانال آب مصنوعی است که از خلیج فارس به طول ۳ کیلومتر به داخل خشکی کشیده شده و برج‌های مسکونی در اطراف آن بنا شده‌اند.

ساخت دبی مارینا

دبی مارینا به طور کامل ساخته ی دست بشر می باشد که توسط شرکت توسعه املاکِ اعمار  در امارات متحده عربی گسترش یافته و توسط شرکت HOK کانادا طراحی شده است.

ادعا می شود که پس از اتمام، این منطقه به عنوان بزرگترین تفرجگاهِ ساخته دست بشر در جهان خواهد بود. دبی مارینا جزو معدود مناطقی در دبی است که اکثریت ساکنان آن را غربی‌ها تشکیل می‌د‌هند.خوب است بدانید دبی مارینا با الهام از منطقهٔ فالس کریک در ونکوور، کانادا ساخته شده‌است.

محلی برای استراحت

در شهری که پر از ساختمان های خیره کننده می باشد، دبی مارینا به عنوان منزلگاه برخی از جدیدترین و جذاب ترین ساختمان ها، واقع شده است و محلی است که بازدید کنندگان می توانند در محیطی لوکس و راحت در اسکله، آرامش را تجربه کنند.

نام سه برج  مارینا  را از سنگ های قیمتی برداشته اند،: الماس، فیروزه و مرجان، و نام سه تای دیگر را از عطرهای عربی برداشته اند: عنبر، مشک و یاس. دبی مارینا یک پیاده روی طولانی ۷ کیلومتری برای عابران  دارد که شامل مجموعه ای از کافه ها و رستوران ها در امتداد اسکله است .

فاز دوم دبی مارینا شامل ساختمان های بسیار بلند می باشد که به طور خوشه ای در بلوکی با عنوان “بلندترین بلوک در جهان” واقع شده اند. ارتفاع اکثر آنها بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ متر است.

از دیگر دیدنی‌های این منطقه می‌توان به آب‌نمای «الشهاب»، مجموعه پنج‌گانه مسکونی المجارا، تفرجگاه مارینا که محلی ساحلی و زیباست، اسلکه‌ی ۲۰ متری، پارک جزیره و مرکز خرید مارینا اشاره نمود.دبی مارینا ساحل جمیرا

مرکز خرید دبی مارینا

این منطقه دارای یک مرکز خرید بزرگ با نام «دبی مارینا مال» است.

دبی مارینا مال یک مرکز خرید واقع در مرکز این محل، برای ساکنین و بازدید کنندگان می باشد. ۱۴۰ خرده فروشی و ۳۹۰۰۰۰ فوت مربع زمین برای اجاره، آن را تبدیل به یکی از بزرگترین مراکز خرید در دبی کرده است. این مرکز خرید در دسامبر ۲۰۰۸ تکمیل و راه اندازی شد. دبی مارینا مال ترکیبی از سوپر مارکت ها، فضاهای سرگرمی برای کودکان، مغازه ها و شش سینما است.

ساحل جمیرا

ساحل این منطقه به نام ساحل جمیرا نیز یکی از سواحل معروف و مجهز دبی است که توسط حاکم دبی تجهیز شده و دارای چندین پارک و مجتمع های تفریحی و خدماتی است.

اقامتگاه ساحلی جمیرا JBRدبی مارینا مرکز خرید

اقامتگاه ساحلی جمیرا، مجموعه ی آب کناری با طول ۱.۷ کیلومتر و مساحت زمینی ۲ کیلومتر مربع می باشد که در مقابل خلیج فارس در این محل واقع شده است. بزرگترین تک فاز مسکونی توسعه یافته در جهان است که ۴۰ برج ( ۳۵ عدد مسکونی و ۵ عدد هتل ) را شامل می شود. JBR می تواند ۱۵ هزار نفر را که در آپارتمان ها و اتاق های هتل زندگی می کنند، در خود جای دهد. اقامتگاه ساحلی جمیرا در آگوست ۲۰۰۲ با هزینه ۶ میلیارد درهمی راه اندازی شد و تا سال ۲۰۰۷ به طول انجامید.

محل پیاده روی در JBR بدلیل وجود غذاخوری ال فرسکو بسیار محبوب و مشهور شده است. پنج هتلِ ۵ ستاره یا ۴ ستاره، وجود دارند که سه تای آنها هدفمند ساخته شده اند ولی دو تای دیگر تبدیل به برج های مسکونی شده اند.

توریست های زیادی همه روزه برای صرف غذا و استفاده از ساحل به این خیابان می آیند.منظره آپارتمان های مسکونی زیبای این خیابان آن را محبوب تر کرده است . ضمنا بازدید از جمعه و شنبه بازاری که هر هفته در این منطقه برگزار می گردد نیز بسیار جذاب است.

دسترسی به دبی مارینا

برای رسیدن به مارینا دبی به راحتی می توانید با مترو به این مکان زیبا برسید .خط قرمز متروی دبی در دبی مارینا ایستگاه دارد.