شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

دیوار چین

دیوار چین مجموعه ای باستانی از دیوارها و استحکامات با طول بیش از ۱۳،۰۰۰ مایل

دیوار چین

حتما می دانید یکی از شاهکارهای معماری بشر، دیوار چین است.  دیوار چین در سال ۱۹۸۷ توسط سازمان یونسکو، جزو یکی از آثار باستانی دنیا قرار گرفت. امروز همراه شازده مسافر به این دیوار عظیم سری می زنیم. همراه و همسفر ما باشید.

تاریخدیوار چین

این دیوار در حدود ۲۷۰۰ سال پیش ساخته شده است که در حال حاضر قسمت هایی از آن در حال تخریب است یا به کلی ناپدید شده است. دیوار  چین مجموعه ای باستانی از دیوارها و استحکامات است که طول آن بیش از ۱۳،۰۰۰ مایل  است و در شمال کشور چین واقع شده است.  شاید دیوار چین  نماد قابل تشخیص از چین و تاریخ طولانی و زنده اش باشد.

دیوار چین  در اصل توسط امپراتور چین شیو هوانگ در قرن سوم  ساخته شد. از آن  به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از تهاجم  عشایر وحشی استفاده می شد.

بخش های شناخته شده و حفظ شده از دیوار چین در طول سلسله مینگ  و در قرن چهاردهم تا هفدهم میلادی ساخته شده است. اگر چه دیوار چین هرگز به طور مؤثری مانع از ورود مهاجمان به چین نشد،  اما آن را به عنوان یک نماد قدرتمند از قدرت پایدار تمدن چینی در نظر می گیرند.

معماری و ساخت

جالب است بدانید دیوار چین جزو  ساختمان های  ساخته شده توسط  بشر است که اگر از جو زمین خارج شویم، میتوانیم آن را ببینیم.

آغاز ساخت  دیوار چین را می توان به قرن سوم قبل از میلاد مربوط دانست ، بسیاری از مرمت ها  در دیوار از صدها سال پیش آغاز شده بود، زمانی که چین در زمان پادشاهی های به اصطلاح متخاصم دوره زمانی خود بود . در حدود ۲۲۰ سال قبل از میلاد، چین شیی هوانگ، اولین امپراتور  چین متحد تحت سلسله چین، دستور داد که  قسمت های  پیشین بین ایالت ها از بین برود و تعدادی از دیوارهای موجود در امتداد مرز شمالی به یک سیستم واحد متصل شوند که  بیش از ۱۰،۰۰۰ لی (یک لی حدود یک سوم مایل است)  بود و از چین در برابر حملات از شمال محافظت می کند. برای  این پروژه  از ارتش عظیم سربازان و محکومین به عنوان کارگران استفاده شد.دیوار چین

این دیوار به طور عمده از  سنگ ساخته شده است. دیوار چین  از بندر شانگهای گوان، چین با بیش از ۳۰۰۰ مایل  تا غرب  استان گانسو، کشیده شده است. در بعضی از مناطق استراتژیک، بخش هایی از دیوار برای حداکثر امنیت از جمله  در شمال پکن، که بعدها در زمان سلسله مینگ مهم بود  بازسازی شد.

دیوار چین  از پایین  ۱۵ تا ۵۰ فوت است و ارتفاع آن  ۱۵ تا ۳۰ فوت اندازه گیری شده است. برج های نگهبانی در فواصل منظمی  در بالای  آن  ساخته شده اند. ۴۰۰۰۰۰ نفر در طول ساخت و ساز دیوار فوت کردند. بسیاری از این  کارگران در داخل دیوار  دفن شدند.

دیوار  چین نمادی قابل توجه از فرهنگ مردم چین  حساب می شود . در این دیوار ترکیبی از سمبل های مردمی و اسطوره های چین به چشم میخورد و این مکان را از جاذبه های تاریخی این کشور قرار داده است.