شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

روستاهای قشم عکس

روستاهای قشم با تفاوت های مختلف در بین مردم قشم

روستاهای قشم ، بکر و دیدنی

دراین مقاله قصد داریم تا برایتان مختصری به معرفی روستاهای قشم بپردازیم که شاید برایمان ناشناخته باشند . آگاهی از مختصات روستاهای دور افتاده و آشنا شدن با جاذبه های آنها سبب میشود تا رفته رفته به آنها نیز همانند مراکز بزرگتر و پرجمعیت تر توجه شود.

این امر هم به لحاظ پیشرفت صنعت گردشگری حائز اهمیت است و هم به جهت معرفی هرچه بیشتر ایران موثراست . جزیره ی قشم به خودی خود جاذبه ای بزرگ و با اهمیت روستاهای قشم لاکپشتاست ، جزیره ای خاص با جغرافیا و طبیعتی بی نظیر ، که هرگوشه ی آن میتوان رمز و رازی نو را کشف کرد .

روستای شیب دراز

شیب دراز, روستایی از توابع بخش شهاب روستاهای قشم در استان هرمزگان ایران است. این روستا در دهستان سوزا قرار دارد و بر اثر سرشماری مرکز آمار ایران جمعیت آن ۴۶۱ نفر (۹۳ خانوار) می باشد.

از عجایب این روستا از روستاهای قشم  لاک پشت های بسیار زیبایی هستند که در روستا زندگی می کنند. اگر از افرادی هستید که به حیوانات علاقه دارید و دوست دارید تخم گذاری لاک پشت ها را ببینید با تور قشم همراه شوید.

روستای رمچاه

روستای رمچاه در ضلع جنوب شرقی جزیره ی قشم و یکی از روستاهای قشم در ۴ کیلو متری ساحل جنوبی با فاصله ای ۱۷ کیلومتری منتهی الیه شرقی جزیره ای که شهرستان روستاهای قشم قایققشم است قرار دارد و با فاصله ای ۴ کیلومتری از ساحل دریا و ۵ کیلومتری شهر تاریخی خربس است .

دارای دو جاده ی آسفالته ی ارتباطی بوده و با فاصله ی ۹ کیلومتری جاده ی روستایی به جاده ی اصلی قشم باسعیدو و محل تقاطع روستای هلر متصل گردیده است و جاده ی دوم با فاصله ای ۴ کیلومتری جاده ی آسفالته ساحل جنوبی تقاطع صیدگاه رمچاه (موج شکن متصل گردیده است) که همه ی آنها اهل تسنن و پیرو مذهب امام شافعی هستند .

این روستا یکی از روستاهای قدیمی و تاریخی شهر قشم است که با قدمت زیادی که دارد اما یک روستای زیبا به شمار می آید که می توان گفت یکی از جاذبه های گردشگری قشم نیز هست.

روستای برکه خلف

روستای برکه خلف در ۱۹ کیلومتری روستاهای قشم قرار دارد. نام روستای برکه خلف که مردمانی بسیار خونگرم دارد از دو کلمه برکه و خلف تشکیل شده است. برکه ی آب شیرینی در این روستا وجود دارد که گویا روستاهای قشم ستارگانمربوط به شخصی به نام خلف بوده است و این نام را بر این روستا ماندگار کرده است.

راه دسترسی به روستای برکه خلف آسفالته است و از روستا تا ابتدای دره ستارگان ، جاده خاکی به طول حدود ۵۰۰ متر با شرایطی مناسب برای ماشین های سواری مهیا شده است. مردم این روستا به حفظ محیط زیست اهمیت ویژه ای می دهند .

مردم روستای برکه خلف از گونه ای صدف درخطر انقراض به نام صدف لب سیاه حفاظت کردند. هنر زنان این روستا نیز زبان زد خاص و عام است. هنر گلابتون دوزی و سوزن دوزی این منطقه نیز بسیار مشهور است.

ویژگی دیگر این روستا پاکیزگی و آرامش آن است . مردم این روستا خودشان در نظافت و پاکیزگی روستا کوشش می کنند و از این نظر روستای برکه خلف نمونه است .

جزئیات بیشتر
شاید مایل باشید اینجا را هم ببینید:
کویر لوت   بازار همدان