شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

زیباترین جاده های ایران

زیباترین جاده های ایران ؛ آنها که ممکن حتی شما نیز نشناسید

زیباترین جاده های ایران

از زیباترین جاده های ایران همچون اسالم به خلخال و جاده ی فیروزکوه و سایر جاده های مشهور به زیبایی ایران که بگذریم، باید سراغ گزینه های کمتر به عنوان زیباترین جاده های ایران معرفی شده اند برویم. برای شناخت هرچه بیشتر دیگر زیباترین جاده های ایران دست به کار شویم !

زیباترین جاده های ایران تنها محدود به راههای شمالی نمیشوند و درهرگوشه ای از ایران با توجه به وضعیت آب و هوایی ، شاهد جاده هایی سرشار از جاذبه هستیم.

نمونه هایی از زیباترین جاده های ایران

جاده ی جواهر ده

جاده جواهرده، از میان جنگل دامنه البرز می گذرد. گاهی وقت ها این شیب، تبدیل به پرتگاه می شود که رفت و آمد به آن غیر ممکن است و در بیشتر روز های سال، مه غلیظی دارد. جنگل مه آلود، مهم ترین تصویر به یادماندنی از سفر جواهرده است.

جاده، آسفالت است و در بخش هایی، به خاطر گذر آب، آسفالت کنده شده و جاده ناهموار می شود. کافه ها و رستوران های زیادی هم در جاده فعالیت می کنند  که برای استراحت و تفریح مناسب هستند . در برخی از رستورانهای میان جاده ای این مسیر میتوانید خوش طعم ترین کباب ترش یا ماهی سرخ کرده را با چاشنی منظره ی کوههای سرسبز و آسمان پیش رویتان میل کنید .زیباترین جاده های ایران جواهر ده

جاده ساحلی چابهار بریس

جاده ای ساحلی اما این بار در نوار جنوبی کشور که هر بیننده ای را شیفته ی خود میکند ! جاده ساحلی چابهار بریس تنها یک جاده کنار دریا نیست بلکه راهی برای پیوند دریا و چند جاذبه ی طبیعی دیگر است و واقعا یکی از زیباترین جاده های ایران است.

سواحل صخره ای، تالاب لیپار، کوه های مینیاتوری، درخت انجیر معابد، جنگل حرا و فرش خزه و جلبک از جاذبه های این جاده هستند. در میان درختان جنگل حرا نیز پرندگان بسیاری مانند فلامینگو، عقاب، مرغ ماهی خوار را می توانید مشاهده کنید که روی این درختان لانه دارند. ساحل بکر و دریای چابهار در جاده ساحلی نیز از دیگر زیبایی های آن هستند .زیباترین جاده های ایران جاده ساحلی چابهار بریس

جاده ی مرگ !

جاده کیاسر به ساری

اگر به زیباترین جاده های ایران علاقه مندید پس حتما به مسیرهای خاص و هیحان انگیز نیز علاقه مند هستید و دلتان ترشح ناب آدرنالین را میخواهد ، جاده ی کیاسر به ساری را نباید از دست بدهید!

یکی از زیباترین جاده های ایران و رویایی که بدون داشتن امکانات و نداشتن علایم راهنمای کنار جاده ای و همین طور غیر استاندارد و غیر مهندسی بودن ، لقب جاده مرگ را به خودش اختصاص داده است. پیچ های زیاد و خلوتی جاده و همین طور پیچ های غیر استاندارد جاده باعث شده که شبها خطرناک باشد و رانندگی کردن در این مسیر را بسیار دشوار نماید . اما اگر با رعایت احتیاط و درهوای روشن و با سرعت خیلی پایین رانندگی کنید می توانید از زیبایی های جاده و طبیعت بکر و دست نخورده آن نهایت لذت را ببرید.زیباترین جاده های ایران جواهرده

جزئیات بیشتر