شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

ساحل نارگیل غروب

ساحل نارگیل یکی از ساحل های زیبای جزیره کیش

ساحل نارگیل در جزیره ی کیش

ساحل دریا متنند ساحل نارگیل همواره مکانی مناسب برای تفریح ، استراحت و کسب آرامش است . درایران ، تفاوتهای بسیاری میان سواحل شمالی و جنوبی کشور وجود دارد . اگر به سواحل خاص علاقه مند هستید و چندان مطلع نیستید که سواحل ایران تا چه اندازه ساحل نارگیل روزمتفاوت و شگفت انگیز هستید ، این مقاله را بخوانید .

جزیره ی کیش درجنوب ایران یکی از زیباترین نقاط ساحلی است . این جزیره با دربرداشتن دامنه ی متنوعی از ساحل ها با بافتهای متفاوت ، همواره یکی از گزینه های فعال برای لذت بردن از مناظر بکر و رویایی است. اما چه ایده ای در برابر ساحلی دارید که تمام ش با درختان نارگیل پوشیده شده باشد ؟

یکی از زیبا ترین ساحل های کیش

یکی از زیباترین سواحل جزیره کیش ساحل نارگیل است. ساحل نارگیل نقره فام در شرق جزیره کیش با درختان نارگیل فراوان، لور قدیمی و با آلاچیق های متعدد در طول ساحل، نزدیک اسکله بزرگ تفریحی و پلاژ آقایان واقع شده و مکانی شگفت انگیز و آرامش بخش را ساحل نارگیل آفتاببرای بازدید کنندگان پدید آورده است . برای لذت بردن از این ساحل به هیچ چیز جز دو چشم بینا نیاز ندارید .

بد نیست بدانیم که یکی از زیباترین و مفیدترین درختان جهان، درخت نخل نارگیل است که دارای تنه بلند و باریک، ساقه یکنواخت، تاج انبوه، برگ های زیاد و خوشه های میوه است. درخت نارگیل، از حدود ۳ هزار سال پیش در جنوب آسیا کشت می شده و در حال حاضر در تمام مناطق استوایی وجود دارد.

درخت نارگیل

درختان ساحل نارگیل به طور قائم رشد می کند و ارتفاع آن تا سی متر و قطر تنه آن تا یک متر می رسد. برگ های این درخت دراز و به طول ۴ تا ۵ متر و مرکب از چند برگچه باریک و دراز ( حدود یک متر) و به رنگ سبز روشن است.

میوه درختان ساحل نارگیل مانند خوشه و شامل چندین نارگیل به اندازه های مختلف است. میوه آن از نوع سفت است .وزن آن تا چند کیلوگرم می رسد.

درون میوه قبل از رسیدن کامل محتوی مایعی شیری رنگ و شیرین و مطبوع است این گیاه ساحل نارگیل کیشدر نواحی گرم و مرطوب زمین می روید نارگیل را به زبان عربی جوز هندی گویند.درخت نارگیل هرچقدر به دریا نزدیکتر باشد و آب شور بیشتر به پای آن برسد میوه آن لذیذ تر و شیرین تر و چرب تر می شود.این درخت حدود صد سال میوه می دهد.

میوه نارگیل

میوه آن خوشه خوشه است حدود ده تا پانزده نارگیل دارد و همینطور که ذکر شد میوه دارای سه پوسته است که مغز در درون این سه پوسته می باشد و مغز تازه آن سفید و شیرین و لطیف و چرب است و پوست سوم آن نیز خوراکی است و تازه و نارس آن دارای مقدری مایع است که این مایع دارای مواد غذایی است.

نارگیل (نام علمی: Cocos nucifera) از اعضاء خانواده نخلیان (Arecaceae) است . با توجه به این توضیحات می توانید به زیبایی و منحصر به فرد بودن جزیره ی نارگیل کیش بیشتر پی ببرید !

جزئیات بیشتر
شاید مایل باشید اینجا را هم ببینید:
کویر لوت   بازار همدان