شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

شهر ملبورن

 شهر ملبورن استرالیا یکی از مراکز مهم فعالیتهای تجاری، ورزشی و فرهنگی

 شهر ملبورن

شهر ملبورن در جنوب شرقی کشور استرالیا قرار گرفته است. این شهر پایتخت ایالت ویکتوریا و   بیش از %۷۰ مردم این ایالت در این شهر ساکن هستند. با ما همراه باشید تا با شهر ملبورن بیشتر آشنا شوید.

تاریخ

تاریخ نشان می دهد که در سال ۱۸۵۰ جویندگان طلا  باعث شدند شهر ملبورن که یک اقامتگاه موقت در کنار  رودخانه  یارا  بود تبدیل به یک شهر در حال رشد  شود.  تا جایی که در  سال ۱۸۶۵  شهر ملبورن  مهمترین وپرجمعیت ترین شهر استرالیا  شد.

 ورزش در ملبورن

امروزه  شهر ملبورن یکی از مراکز مهم  در فعالیتهای تجاری،ورزشی  وفرهنگی است . جالب است بدانید  از این شهر به عنوان پایتخت ورزشی و فرهنگی استرالیا یاد می شود  و ورزش کاران فراوانی از ملبورن به مدارج جهانی رسیده اند.

جاذبه ها و معماری

شهر ملبورن برای  معماری ویکتوریایی  موجود در شهر  شهرت جهانی  دارد. این معماری بی نظیر  که در ساختمان  نمایشگاه سلطنتی به چشم می خورد از بناهای  میراث جهانی است.  جاذبه های دیگر مثل  ایستگاه خیابان فلیندرز، میدان کریکت ملبورن و شبکه حمل و نقل تراموا است که همگی دیدنی و جذاب هستند.

حتما می دانید که شهر ملبورن چندین بار  به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی  به ثبت رسیده است. ملبورن پایتخت ساحلی دولت استرالیا  است. در مرکز شهر،  میدان فورد مدرن، با فروشگاه ها ، کافه ها و رستوران ها در کنار  رودخانه یارا از قسمت های توریستی شهر هستند.

شهر ملبورن

در منطقه Southbank، اداره هنرهای ملبورن، مرکز هنرهای هنری ملبورن – مجتمع هنرهای نمایشی – و گالری ملی ویکتوریا،  همراه با هنر استرالیایی و بومی است که برای علاقه مندان و هنر دوستان جذاب است.

مسیرهای ساحلی

در سفر  به شهر ملبورن ،  بی نظیر تزین مسیر های  ساحلی استرالیا  و جاده ای  در کنار اقیانوس  را ببینید. شاهد مناظر  شگفت انگیز از جاذبه های خیره کننده و همچنین برجسته ترین   پارک های ملی بزرگ مثل  Otway و پورت Campbell. باشید.

روز خود را با اجاره یک ماشین  شروع کنید و از ملبورن خارج شوید.  با عبور از پل مشهور Westgate  شهرهایی که در ساحلی فوق العاده قرار دارند را در مسیر  اقیانوس مشاهده کنید.  هنگامی که شما در حال کشف این  مناطق معروف هستید، در فرهنگ ساحلی  و محلی غرق خواهید شد.

شهر ملبورنآشنایی با حیوانات مختلف

در ملبورن این شانس را دارید که هم کوالالدین، پنگوئن های کوچک و هم  کانگورو های زیادی را ببینید .  دیدار با برخی از این  حیوانات عجیب و غریب و شگفت انگیز  که مخصوص  نیمکره جنوبی  هستند بسیار جذاب است. با  حیواناتی مثل والیبایا و دینگو در یک پارک حیوانات  ملاقات داشته باشید و سپس به سمت ساحل پنگوئن  ناز در جزیره فیلیپ بروید. صخره های ساحلی هنگامی که شما   بر روی جزیره فیلیپ  قرار می گیرید  خیره کننده خواهند بود ، به خانه های پرنده های دریایی  در کنار صخره ها توجه کنید.

اولین توقف شما در پارک Maru Koala و در کنار  حیوانات است که در آن بسیاری از موجودات منتظر هستند تا شما به آنها غذا بدهید.

نزدیک به سگ های  بلند قد  شوید،  یک کانگورو پر سر و صدا را مشاهده می کنید ، یک کوالا را می بینید که  اکالیپتوس  را مثل کباب می خورد و تمام این ها گوشه ای کوچک از حیات وحش استرالیا در شهر ملبورن  هستند.