شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

شوف

شوف و جاذبه های اطراف برای علاقه مندان طبیعت و تاریخ

جاذبه های اطراف شوف

بعد از سفرمان به شوف حالا نوبت آن رسیده است که جاذبه های اطراف شوف را ببینیم. همراه ما باقی بمانید.

Mukhtara مختارهشوف

یکی از زیباترین جاذبه های اطراف شوف روستای مختاره است.

در حدود ۹ کیلومتری جنوب بیت الدین. این روستا  به فاصله  ۸۵۰ متر است بالاتر از سطح دریا قرار دارد. مختاره پایتخت شوف است که در آن محل سلطنت خانواده جومبلات است.

از قرن هفدهم این محل اقامت خانواده جومبلات بوده است. با این حال  مختاره برای خانه های سنتی خود مشهور است.

یکی از بناهای مهم که جزو جاذبه های اطراف شوف است  قصر رهبر  ولید جومبلات است.  کاخ بزرگی است که به اواسط قرن نوزدهم می رسد، معماری آن تحت تاثیر ترکیبی از معماری ایتالیایی و شرقی است.

کاخ توسط شیخ بکر جومبلات ساخته شده است،. این ساختمان در سال ۱۸۲۵ به علت اقدامات خصمانه ناشی از درگیری بین امیر بیکیر و شیخ بکر جومبلات تخریب شد. کاخ آخرین بار در اواسط قرن نوزدهم تعمیر شد.

این کاخ سنگی مربوط به  قرن نوزدهم میلادی، شهر را تحت تاثیر خود قرار می دهد وبه شهر جلوه خاصی میدهد و امروزه  از جاذبه های اطراف شوف و مهمترین آن است .

کاخ  متشکل از سه ساختمان بزرگ و  حمام است . باغ با مجموعه ای از سارکوفاتی های رومی و یک فواره است که به یک استخر زینتی تبدیل می شود  .  همچنین در این کاخ اتاق پذیرایی عمومی وجود دارد که گاهی اوقات برای بازدید  بازدیدکنندگان باز می شود. والید جنبلات، سرپرست این  خانواده زمانی که در این  محل اقامت داشت همیشه  صبح های روزهای اخر هفته ، وقت خود را صرف گوش دادن به شکایات پیروانش می کرد .

بادرانشوف

بادران، در ۷ کیلومتری جنوب غربی لبنان  یکی دیگر از جاذبه های اطراف شوف است.

این مکان  یکی دیگر از بقایای معماری فئودالی لبنان است. در اینجا  شما کاخ قدیمی علی پاشا بلومت را  که متعلق به فخرالدین دوم و همچنین سایر اقامتگاه های دیگر که امروزه  در آن ساکن هستند، خواهید یافت.

بناهای تاریخی آن، به قدمت دوره فئودالی، شاهد یک تاریخ معتبر هستند.

بادران به  سنگ مرمر  آن معروف است ، محیط زیبای آن  که شامل جنگل های کاج و بلوط و همچنین باغ هایی است که با گیاهان زینتی و درختان شکوفه پر شده است.

آب و هوای آن در فصل بهار و تابستان معتدل  است که در تعطیلات و گردشگران بسیاری را جذب خود و جاذب های اطراف شوف می کند.

بادران محیط طبیعی منحصر به فرد

بادران توسط یک محیط طبیعی منحصر به فرد محصور شده است. جنگل های بلوط و کاج، تاکستان تا جایی که چشم کار می کند پر است از درختان میوه .

سه جنگلی  که علاقمندان  می توانند از کمپینگ، پیاده روی و تماشای پرندگان و حیوانات لذت ببرند عبارتند از: الدبچه، لاپینده و آینه الفیعی.

و همچنین چندین چشمه در  روستا ها با آب آشامیدنی وجود دارند.

اسم بادران در  آریایی، به معنای “توقف”  است. در واقع، این قسمت یک نقطه توقف عالی برای همه افرادی است که بین شمال سینا یا فلسطین و کوه لبنان یا دمشق سفر می کنند.

جاذبه های اطراف شوف بسیار است و ما قصد داریم در پست های بعد به هر کدام جداگانه بیشتر بپردازیم . پس قسمت های بعد را از دست ندهید.