شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

فرهنگ هواپیما سواری در شب

فرهنگ هواپیما سواری ، بیتوجهی به یک قانون جهانی

فرهنگ هواپیما سواری

فرهنگ هواپیما سواری عکسشاید تاکنون به مسئلۀ فرهنگ هواپیما سواری چندان پرداخته نشده باشد . اما استفاده از هر وسیله ای فرهنگ خاص خودش را دارد و متاسفانه به هنگام سفر با قطار،هواپیما ، اتوبوس و … شاهد رفتارهایی ناهنجارهستیم که به شدت آزاردهنده هستند . در ادامه با شازده همراه باشید تا به پاره ای از این فرهنگ هواپیما سواری اشاره کند ! آن هم در حین سفر با هواپیما !

سکوت را رعایت کنید !

یکی از کارهای مهم در فرهنگ هواپیما سواری : فرض را براین نگیرید که همه در پرواز دوست دارند هم صحبت شما بشوند . شاید بغل دستی شما دوست دارد موسیقی گوش بدهد ،استراحت کند یا از منظره ی بیرون لذت ببرد !

ازمحفظه ی بار بالای سر به درستی استفاده کنید

یکی از کارهایه  فرهنگ هواپیما سواری انبارکردن وسائل و اختصاص محفظه ی بالای سر به خودمان نهایت خودخواهیست . بهتر است درشیوه ی چیدن وسائل هم نهایت دقت را به کار ببریم .

خواباندن صندلیفرهنگ هواپیما سواری پرواز

در هنهگام سفر لطفا فرهنگ هواپیما سواری را رعایت کنید و عقب دادن صندلی و به حالت نیمه دراز کش در آمدن در حین پرواز خصوصا پروازهای طولانی امری عادیست . اما بهتر است نکاتی دراین مورد رعایت شود تا به فردی که پشت سرمان نشسته آزاری وارد نشود . مثلا یکی از مهمترین ها این است که هنگام سرو وعده ی پذیرایی صندلی را به حالت عادی برگردانیم .

در صندلیهای وسطی دسته ی صندلی مال چه کسی است ؟

کسی که در صندلی وسط می نشیند به خاطر نداشتن فضای کافی برای دراز کردن پاها، بهتر است به هر دو دسته ی صندلی اش تسلط داشته باشد . یادتان باشد که صندلی وسط شرایط چندان جالبی نیست و حداقل میتوانیم کاری بکنیم که این سرنشین ها جای کافی برای دستهایشان داشته باشند.

موقعیت بدنی خود را متعادل کنیدفرهنگ هواپیما سواری ایران

بخاطر نزدیک بودن بیش از حد به فرد کنار دستی بهتر است مراقب وضعیت بدنمان در طول پرواز باشیم و به گونه ای یله ندهیم که برای فرد کناری هیچ فضایی باقی نماند !

دوی سرعت برای پیاده شدن از هواپیما !

هنگامی که به مقصد میرسیم نیازی نیست که بیش از حد عجله کنیم ! آن همه دقایقی که در پرواز بوده ایم با چند دقیقه بیشتر شدن طول سفر باعث نمیشود آسمان و زمین به هم بریزد . اینطور وقتها رفتارهایی ازین دست که رنگ و بوی زرنگی دارد بسیار آزار دهنده است ! قرار نیست به خط پایان برسیم و مدال المپیک دریافت کنیم ! بهتر است به دیگران هم اجازه ی عبور بدهیم و آهسته تر وسائل مان را از هواپیما خارج کنیم . حتما دیگران هم به اندازه ی ما زمان برایشان اهمیت دارد .

همه چیز تقصیر مهماندارها نیست ..

اگر فکر میکنید مهماندارها منوی غذایی پرواز را انتخاب میکنند، یا فاصله ی بین صندلیها، قوانین الکترونیکی پرواز، تاخیر پرواز یا همه ی موارد دیگر که باید به شما گوشزد کنند را از خودشان درآورده اند ، اشتباه میکنید . لازم نیست عصبانیت خودتان را سر این کارکنان خالی کنید. به شغل مهماندارها احترام بگذارید و به دستورات ایمنی که اعلام میکنند گوش کنید.

جزئیات بیشتر
شاید مایل باشید اینجا را هم ببینید:
تاریخ گردشگری جهان   بوم گردی