شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

منطقه شوف

 منطقه شوف ترکیبی از  مناظر زیبا با میراث فرهنگی و تاریخی کشور لبنان

 منطقه شوف

منطقه شوف ترکیبی از  مناظر زیبا با میراث فرهنگی و تاریخی کشور لبنان که از سرتاسر کوه های سبز تا خط ساحلی شنی کشیده  شده است . امروز، این مکان یک  مقصد عالی برای مسافران، ماجراجویان و دوستداران آرامش و طبیعت است که با  همه گونه امکانات رفاهی  و تفریحی آماده پذیرایی  مسافران است.

همراه شازده مسافر سفر به جاده های دیدنی این منطقه از طریق کوه ها، روستاها، بناهای تاریخی، طبیعت و آبشارهای جذاب را شروع کنید.منطقه شوف

اطمینان حاصل کنید که از کاخ ها دیدن می کنید، مخصوصا در جشنواره تابستان  زمانی که فصل پر جنب و جوش و زمان فعالیت این مکانها  است.  در امتداد مسیر های پیاده روی درجنگل های سدر ،پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید.

لذت و آرامش را در یکی از سواحل شنی Damour  تجربه کنید. با ما به  منطقه شوف بیایید و با همه این مناظر از نزدیک آشنا شوید.

 منطقه شوف کجاست؟

منطقه شوف منطقه ای در لبنان در ناحیه جبل لبنان قرار دارد.

تاریخچه

این منطقه، به ویژه منطقه کوهستانی  آن در  لبنان، نقش مهمی در تاریخ لبنان  ایفا کرده است و بعدها از آن به عنوان   یک مرکز قدرت و  استقامت  یاد شد که بسیاری آن را مرکز رشد  ریشه های هویت چند فرهنگی لبنان می دانستند و معتقد بودند فرهنگ اصیل لبنان را باید در اینجا جستجو کرد.

وجه تسمیه شوف

این نکته بسیار جالب توجه است که گفته می شود   وجه تسمیه کلمه  شوف به آخرین شاهزاده خانم سلسله Maan بر می گردد که با اشاره به کوها  (یا “دتا”) که برای روحیه دادن به شوهر و همسر آینده اش، امیرمحمد چکاب، به افق کوهستانی اشاره کرد وبه او گفت: “شوف “(به معنی” نگاه “به زبان عربی).

دیدنیهای منطقه شوف

این منطقه از نظر تاریخی و جغرافیایی جذابیت های زیادی دارد که به عنوان نمونه چند مکان از آن را ذکر می کنیم.

 کاخ  میر امین

میر امین جوان ترین پسر امیر بشیر دوم چابه بود. کاخ او اکنون  به هتل لوکس با ۲۴ اتاق زیبای تزئینی تبدیل شده است. حتی اگر در اینجا  قصد اقامت ندارید ،  نوشیدن  چای  عربی روی تراسی که چشم اندازهای بسیار جذاب از منطقه شوف  را دارد  ارزش امتحان کردن دارد آن را از دست ندهید.

کاخ میر امین به  زیبایی طراحی شده است از  آن به عنوان محل اقامت سلطنتی در قرن نوزدهم مورد استفاده قرار می دادند .

این کاخ  نزدیک به کوه  های بلند  و نزدیک موزه ماری باوز و قلعه موس است. این مکان در حال حاضر به عنوان یک هتل استفاده می شود که مردم می توانند از اتاق های جلویی همراه با  صبحانه و  /WIFI است.

معماری این کاخ  به زیبایی طراحی شده است. این هتل چشم انداز منحصر به فرد تاریخی را ارائه می دهد. انواع مختلفی از رستوران  های ایتالیایی نیز  در فضای  باز  این هتل وجود دارد.

  شهر بکینا

در چهار کیلومتری به سمت شرقی بیت الدین، شهر  بکینا قرار دارد که اولین پایتخت امیرهای سلسله  Maani  است .

این شهر برای خانه های زیبای قدیمی و بزرگ خود که تا زمان جنگ جهانی دوم در کوه های لبنان قرار داشتند، معروف است.

بعدها شهر  به یک کتابخانه عمومی و یک مرکز فرهنگی تبدیل شد.طراحی  این بناها مدل مدرن کلاسیک را دنبال می کند و تأثیر معماری اروپایی قرن نوزدهم به وضوح در آن  دیده می شود.منطقه شوف

در بخش مرکزی شهر قصر شیخ حسین حمد (که به تدریج از سال ۱۵۹۱ ساخته شده است) وجود دارد .

این شهر به دلیل صنایع  دستی(گلدوزی، قالیچه بافندگی مشابه با سبک فارسی)  معروف ومشهور شده است.

شغل  اکثر  مغازه  های محلی  بافتن قلاب دوزی دست ساز هست و انصافا صنعت سنتی  قلاب بافی را به خوبی  انجام میدهند  ، گرچه کار   اصلی صنایع  دستی  آنها فرش بافی است . فرش هایی که  بسیار شبیه به قالی های  ایرانی است.

شلاته

یکی دیگر از دیدنی های منطقه شوف شلاته است.

مساحت این قسمت یک  بیشتر از یک کیلومتر  در کنار یک محیط لذتبخش با آبشار و استخرهایی است که باعث وجود   رستوران های  بزرگ و دلپذیر شده است. دما بسیار پایین است واغلب با افت دما روبرو هستید .این مکان حتی در داغ ترین روزهای تابستان کاملا خنک است.