شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

موزه ی خودرو کلاسیک

موزه ی خودرو تهران با تنوع بالا از ماشین های کلاسیک

موزه ی خودرو ، از کالسکه تا رولز رویس

موزه ی خودرو در سراسر جهان همواره طرفداران خاص خود را دارا هستند . موزه خودرو تهران یا تماشاگه خودرو اولین و بزرگترین موزه خودرو در ایران است که در سال ۱۳۸۲ راه‌اندازی شد در حال حاضر ۴۵ خودروی کلاسیک و دو کالسکه در آن نگهداری می ‌شود. موزه خودرو تهران در میدان آزادی، جاده مخصوص کرج، بین کیلومتر ۱۰ و ۱۱ نبش خیابان ۲۵ جنب فروشگاه سپه واقع شده است.

اگر بخواهیم به صورت تاریخی به ماجرای ورود خودرو به ایران نگاه کنیم ، باید بگوییم موزه ی خودرو بنزدرسال ۱۲۷۹ اولین خودرو توسط مظفرالدین شاه قاجار وارد کشور شد. این در حالی است که استفاده از خودرو تا سال ۱۳۰۵ مختص دربار بود و از این سال به بعد خودرو مورد توجه عامه مردم قرار گرفت و به این طریق خودروهای وارد شده به کشور افزایش یافت.

کالسکه سلطنتی

جالب است بدانید در حدود ۱۲۰ سال پیش کالسکه ای سلطنتی در وین به دستور ناصرالدین شاه ساخته می شود اما شاید ناصرالدین شاه هیچ گاه فکر نمی کرد در شاه عبدالعظیم توسط میرزا رضای کرمانی ترور شود و در راه بازگشت جنازه اش به صورت نمادین در همان کالسکه نشانده شود تا اوضاع و شرایط متشنج نشود.

درسالن تماشاگه کنار در ورودی موزه سمت راست دو کالسکه قدیمی‌متعلق به ۱۵۰ سال پیش قرار دارند ، اولین کالسکه که به رنگ آبی فیروزه‌ای و طلایی مزین شده و به کالسکه نادری معروف است که به سفارش ایران در وین ساخته شده و کالسکه دوم نیزکه به کالسکه تاج‌گذاری شناخته می‌شود و دراتریش ساخته شده است؛

این کالسکه نیز در زمان قاجار به رنگ آبی فیروزه‌ای و طلایی مزین بود؛ اما در زمان پهلوی رنگ آن به مشکی و طلایی تغییر کرد.

قدیمی ترین خودرو در ایران

سمت چپ سالن موزه ی خودرو نیز قدیمی‌ترین خودروی موجود در ایران که یک موریس آکسفورد قرمز رنگ است خود نمایی می‌کند؛ این خودرو که در سال ۱۹۱۲ تولید شده به موزه ی خودرو فراریموتوری با ظرفیت ۱۰۱۸سی سی مجهز است که ۱۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

در کنار موریس آکسفورد، رولز رویس اولین خودروی که توسط احمد شاه قاجار وارد کشور شده قرار دارد. در مجموع از این خودرو هشت هزار دستگاه در سال ۱۹۰۶ تولید شده که از ویژگی‌های جالب این خودرو می‌توان به این نکته اشاره کرد که خودرو مذکور از قابلیت روشن شدن با هندل و سویچ برخوردار است. این خودرو مجهز به موتور شش سیلندر خطی است و حداکثر سرعت آن ۸۰ کیلومتر در ساعت است .

بنز k500

بنز ۵۰۰ K نیز از نادرترین خودروهای دنیا است که در سال ۱۹۳۴ میلادی طراحی شد، این خودرو یکی از ارزشمندترین خودروهای موزه است که گذشته‌های دور و پرفراز و نشیب خودروسازی جهان و شروع ساخت خودروهای سریع امروزی را یادآور می شود.

این خودرو اولین خودرو سریع طراحی شده در جهان است که سرعتی برابر با ۲۰۰ کیلومتر در ساعت دارد و در مجموع ۳۵۴ دستگاه از این خودرو در دنیا تولید شده است.

در میان رولز رویس‌های موزه ی خودرو ، خودروی احمد شاه قاجار که یک رولزرویس سیلورگوست دهه ۲۰ است و نیز رولز رویس فانتوم ۴ بیش از سایر مدل‌ها خود نمایی می‌کند.

از مدل رولز رویس فانتوم ۴ در مجموع ۱۸ دستگاه در جهان تولید شده که از این تعداد تنها یک مدل آن ضد گلوله است که این خودرو نیز توسط احمد شاه قاجار وارد کشور شده است.

رویس فانتوم

رویس فانتوم ۴ دارای شیشه‌های قطور بوده و هیبتی در حد یک تانک دارد، این خودرو هشت سیلندر است و سرعتی معادل ۲۶۰ کیلومتر در ساعت دارد. بنزهای ۶۰۰ در گوشه موزه ی خودرو لامبورگینیدیگر سالن با قامتی کشیده ساخت خودروهای لیموزین را به رخ بینندگان می‌کشد.

انواع لامبورگینی، فراری و پورشه با سرعت ۳۱۰ کیلومتر در ساعت یعنی حدود سه برابر حداکثر سرعت مجاز اتوبان‌های ایران، لحظاتی انسان را میخکوب می‌کند. لامبورگینی کانتاش که هنوز پس از حدود ۳۰ سال ظاهری فریبنده و مجذوب‌کننده دارد یا فراری BB و نهایتا پورشه‌های رویایی جزو خودروهای این موزه هستند.

در این میان خودروی کورسی کوچکی که سه آرم بزرگ دارد نیز به چشم می‌خورد. این خودرو توسط پورشه، بنز و فولکس که سه کمپانی بزرگ هستند تولید شده است.

لیموزین

در کنار این خودروهای لیموزینی خود نمایی می‌کند که برای اولین بار و به منظور دید بهتر چراغ‌های آن روی سپر نصب شده است. موتور این خودرو شش سیلندر خطی است که به بیش از شش کیلو طلا مجهز است.

موزه ی خودرو عکسکنتینانتال سفیدرنگ با بیش از شش متر طول و با تودوزی مخمل بنفش که انسان را مجذوب خود می‌سازد. در گوشه دیگر سالن رولزرویس قرار دارد. همچنین فانتوم و یک فورد قدیمی با چمدان‌های روی باربند آن از دیگر خودروهای این سالن هستند.

کرایسلر c300 که طراحی آن توسط ایتالیا صورت گرفته نیز از برترین‌های این تماشاگه است این خودرو به تجهیزاتی مانند کولر، بخاری و گرامافون مجهز است و تمام بخشهای فلزی این خودرو از آب‌طلا است این خودرو دارای موتور هشت سیلندر خورجینی است که می‌تواند ۳۰۰ اسب بخار قدرت تولید کند.

لامبورگینی کانتاش

لامبورگینی کانتاش نیز یکی از خودروهای موجود در تماشاگه یا موزه ی خودرو است که در سال ۱۹۷۴ میلادی تولید شد این خودرو به موتور ۱۲ سیلندر خطی با ۳۹۰۰سی سی قدرت مجهز است که توانایی ۳۷۰ اسب بخار قدرت را دارد.

خودروهای موجود در موزه خودرو تهران ، خودروهایی هستند با برند آلفا رومئو، فراری، لامبورگینی، کرایسلر، رولزرویس، کادیلاک، جگوار، بنتلی و بنز که در حال حاضر ردپایی از نسل جدید این خودروها در کشور پیدا نمی‌شود.

تماشای موزه ی خودرو برای بسیاری از علاقمندان به خودرو میتواند هیجان انگیز باشد ، جز آن با دیدار از موزه ی خودرو میتوان به سیرتاریخی سلائق و تشریفات شاهانه پی برد .

جزئیات بیشتر
شاید مایل باشید اینجا را هم ببینید:
جزحلوا   قلعه فلک الافلاک لرستان