شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

نان خرمایی کرمانشاه دستور

نان خرمایی کرمانشاه ، یکی از سوغاتی خوشمزه سال تحویل

نان خرمایی کرمانشاه را چطور بپزیم ؟

نان خرمایی کرمانشاه عکسنان خرمایی کرمانشاه یکی از شیرینی های خاص این استان است که خصوصا در ایام عید نوروز طبخ و سرو آن بسیار معمول است . اما چنین نیست که نان خرمایی کرمانشاه خوشمزه تنها مختص فصل خاصی از سال باشد ، بلکه درتمام ایام پخته میشود و همچنین بعنوان یکی از سوغات های این ناحیه شناخته میشود . اما اگر دلتان میخواهد بداند نان خرمایی کرمانشاه چطور پخته میشود این مقاله را تا انتها بخوانید و اگر هم وسوسه شدید و دهانتان آب افتاد دست به کار پختن شوید !

مواد لازم برای پخت نان خرمایی کرمانشاه به شرح زیر است :

  • ۳ پیمانه آرد
  • ۲ قاشق غذاخوری ماست
  • ۲۰۰ گرم کره
  • ۱.۵ قاشق چایخوری بکینگ‌ پودر
  • ۵۰۰ گرم خرمای سفت
  • ۵ قاشق غذاخوری گلاب
  • ۲ قاشق غذاخوری دارچین و رازیانه
  • زعفران دم کرده
  • ۱ تا ۲ عدد زرده تخم مرغ

نان خرمایی کرمانشاه تصویرو اما به طرز تهیه نان خرمایی کرمانشاه  میرسیم :

۱. کره را ۳۰ ثانیه در مایکروفر قرار دهید تا آب شود و آن را کنار بگذارید.

۲. بکینگ پودر و ماست را با هم مخلوط کنید. سپس کره را به مخلوط ماست اضافه کنید. در مرحله بعد، آرد الک شده را اضافه کنید و هم بزنید. مایه را حدود سه تا چهار دقیقه ورز دهید. در صورت سفت بودن خمیر، کمی روغن مایع اضافه کنید.

۳. خمیر را درون کاسه چرب بگذارید روی آن پلاستیک بکشید و حدود دو ساعت در جای گرم قرار دهید تا خمیر اصطلاحا برسد.

۴. خرما را بشویید و چرخ کنید. به خرما گلاب یا روغن مایع اضافه کنید تا کمی شل و نرم شود و در صورت تمایل دارچین و رازیانه هم اضافه کنید.

۵. گلوله های به اندازه یک فندق درشت از خمیر بردارید. خرما را نیز گلوله کنید. خمیر را پهن کنید و خرما را وسط آن قرار دهید و به نان خرمایی کرمانشاه طرز تهیهفرم تخم مرغی در آورید.

۶. زرده تخم مرغ را هم بزنید، به آن زعفران دم ‌کرده اضافه کنید. سپس آن را با قلم ‌مو روی نان ها بمالید. برای تزئین میتوانید تکه گردو یا پسته نیز روی آن بگذارید. سپس آنها را در سینی فر بچینید و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد بپزید تا طلایی شوند.

۷. سینی را از فر بیرون آورید و چند دقیقه صبر کنید تا نان خرمایی کمی سرد شود و بعد با احتیاط نان ها را از سینی بردارید. توجه داشته باشید، نان خرمایی بسیار ترد و شکننده است و با کمی فشار انگشت از هم باز میشود.

یکی از عوامل مهم در ایجاد کیفیت مطلوب برای نان خرمایی کرمانشاه به خرمای انتخابی تان بازمیگردد ، به همین دلیل اکیدا توصیه میشود از خرمای خوب و تازه استفاده کنید تا شیرینی تان به غایت خوشمزگی برسد !

جزئیات بیشتر
شاید مایل باشید اینجا را هم ببینید:
آبشار پیران   غذای محلی کرمانشاه