شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

پل معلق مشگین شهر اردبیل

پل معلق مشگین شهر ، بهترین مکان برای غلبه بر ترس از ارتفاع

پل معلق مشگین شهر

امروزه درسراسر جهان پلهای معلق مانند پل معلق مشگین شهر بسیاری وجود دارند که از آنها بعنوان جاذبه های گردشگری خاص نام برده میشود و همیشه طرفداران مخصوص به پل معلق مشگین شهر تصویر هواییخودشان را دارند .

این پلها که شاید بتوان از آنها بعنوان یکی از منابع ماجراجویی یا همان ادونچر نام برد ، مکانی مناسب برای فعالیتهای تفریحی و همچنین پیاده روی هستند . اما اگر فیلمها و عکسهای هیجان انگیز و وسوسه برانگیز از پلهای معلق سراسر جهان دیده اید و گمان میکنید که ما درایران چنین فضایی را نداریم ، سخت در اشتباهید .

یکی از همین پلهای دوست داشتنی و شاید ترسناک درایران ، پل معلق مشگین شهر در اردبیل خودمان است !

مشگین شهر یکی از شهرهای مهم توابع اردبیل است . برای معرفی بهتر پل مشگین شهر اولین چیزی که در ذهنتان باید تصور کنید ، ارتفاعش از سطح زمین است ! پل معلق مشگین شهر در ارتفاع هشتاد متری از سطح زمین قرار دارد .

سال افتتاح پل معلق مشگین شهر

پل معلق مشگین شهر در سال ۹۴ افتتاح گردید و به سرعت به یکی از قطبهای مهم گردشگری در استان اردبیل تبدیل گشت و نامش زبانزد خاص و عام شد. اگر بخواهیم از استثنایی بودن این پل برایتان بگوئیم ، باید بدانید که طولانی ترین پل معلق خاورمیانه است . پل معلق مشگین شهر نما

عرض پل معلق مشگین شهر دو متر و طولش ۳۶۵ متر است . به جهت فراهم آمدن فضایی برای فعالیتهای تفریحی بیشتر ، در کنار پل معلق مشگین شهر یک سکوی زیپ لاین هم قرار دارد که مسیر حرکتش از روی پل و دره است و سوار شدن بر آن میتواند یک تجربه ی غنی آدرنالینی باشد .

پل معلق مشگین‌شهر که طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه است در ارتفاع ۸۰ متری رودخانه خیاوچایی و روی پارک جنگلی مشگین‌شهر احداث شده است. برای احداث این پل و مجموعه توریستی آن ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده و کار طراحی و ساخت آن توسط مهندس‌های ایرانی انجام شده است.

بخش شیشه ای پل معلق مشگین شهر

و اما یکی دیگر از بخشهای جالب توجه پل مشگین شهر ، بخش شیشه ای آن است . بدون شک قدم زدن روی این بخش از پل برای افرادی که ترس از ارتفاع دارند ، دوصد چندان پل معلق مشگین شهر عکسدلهره آور است . اما از دریچه ی دیگر شاید بتوان چنین اظهار نظر کرد که همین مسئله به فرصتی مناسب برای غلبه بر این ترس میتواند باشد !

وجود بخشهای شیشه ای در برجهای مرتفع جهان بسیار مرسوم و محبوب است و همواره در دسته ی جاذبه های هیجان انگیز یک ناحیه میتواند باشد . بخش شیشه ای پل معلق مشگین شهر دقیقا در وسط پل قرار دارد و هنگام عبور از روی این بخش میتوانید دره ی زیر پایتان را با تمام جزئیاتش مشاهده کنید .

نکته ی قابل توجه اما این است که در هنگام عبور از روی پل باید از پریدن و دویدن روی آن اجتناب کنید تا از نوسان روی پل جلوگیری شود .

جزئیات بیشتر
شاید مایل باشید اینجا را هم ببینید:
جزحلوا   قلعه فلک الافلاک لرستان