شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

چابکسر

شهری ساحلی با پارکهای زیبا

چابکسر یه شهر کوچیک کمتر شناخته شده

چابکسر یه شهرستان ساحلی کمتر شناخته شدست تو استان گیلان و از توابع شهرستان رودسر، توی پونزده کیلومتری شهر رامسر. شاید چابکسر به خودی خود هیچ چیز خاصی نداشته باشه و بنظر یه شهر کوچولویی بیاد مثل باقی شهرهای شمالی ایران که تو راه شهرهای بزرگتر قرار میگیرن و از وسط همشون جاده کناره رد میشه.

اصولا مسافرا با سرعت از وسط این شهرها رد میشن که به شهرهای بزرگتری مثل رامسر، چالوس یا رشت و لاهیجان برسن اما تو بعضی از این شهرهای کوچیک، یه وقتایی یه چیزایی میشه پیدا کرد که باور کردنش سخته.

چابکسرم یکی از همون شهرهاست. وقتی از رامسر راه میوفتی به سمت رشت توی راه اولی از همه میرسی به تله کابین جاده­ ی چابکسر-رامسر که یکی از جاذبه های اصلی این منطقه است. توی خود شهر هم یه پارک ساحلی خلوت و زیبا هست.

پارک ساحلی چابکسرساحل این پارک خیلی خیلی تمیزه، چیزی که تو این منطقه کمتر دیده میشه و یکی از اصلی ترین محل های ماهیگیری هم هست، که کلی میشه توش پیاده روی کرد و با خانواده یا دوست ها ساعتها وقت گذروند. شبا چراغ ها این پارک ساحل رو یه جوری روشن میکنه که نه اونقدر روشنه که دلو بزنه و نه اونقدر تاریکه که هیچی دیده نشه. راحت میشه تو شبای گرم و شرجی تابستون یه زیر انداز انداخت توی ساحل و از نسیم خنکی که از دریا میاد لذت برد.

چابکسر شهرستانی کوچک با طبیعتی زیبا

درسته که خود شهرستان چابکسر طبیعت قشنگی نداره اما تا دلتون بخواد اطرافش پر از جاهای دیدنی و جاده های جنگلی زیباست. زمانی که از رامسر میاین به سمت چابکسر، موقع خروج از شهر یه میدون هست که یه جاده ازش جدا میشه و اگه قشنگ نگاه کنین، میبینین که میره و تو دل کوه گم میشه.

کافیه پنج دقیقه از این راه بری تا وارد کوه و جنگل بشی. هر چی پیش بری جاده کوچیک و کوچیک تر میشه تا اینکه تبدیل میشه به یه راه خاکی روستایی که ته تهشم میرسه به دو تا روستای باصفا به اسم لیمه سرا و سرولات که اون تا خودشون یه داستان دیگه دارن تو هر کدوم چندین جای دیدنی هست که به نوبه ی خودشون باور نکردنین.

در ضمن اگه از پارک ساحلی چابکسر خوش تون اومد بهتون پارک ساحلی گیشار توسکا تو محله قاسم آباد رو هم پیشنهاد میکنم. اونجا واقعا عالیه و اگه فصل صید هم باشه میتونین نگاه کنین که ماهیگیرا چجوری کار میکنن، باهاشون صحبت کنین و حتی ماهی هم بخرین.

برای اطلاعات بیشتر به سایت شازده مسافر مراجعه نمایید