شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

کشور استرالیا

کشور استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان در قاره اقیانوسیه

کشور استرالیا

کشور استرالیا در نیم کره جنوبی زمین واقع شده است. پایتخت این کشور  کانبرا است. سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا به شمار می آیند.  جالب است بدانید استرالیا  مرز زمینی با هیچ کشوری ندارد.  از شرق با  اقیانوس آرام، از جنوب  با اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال  با چندین دریا و خلیج هم جوار است  .کشور استرالیا

بنابر این کشور استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان است و به نوبه خود، یک قاره نیز به شمار می رود. شازده مسافر قصد دارد این سفر شما را به دیدن این کشور زیبا و جاذبه های دیدنی آن ببرد.

تاریخچه

بر اساس شواهد تاریخی ، تقریبا  چهل و دو هزار سال قبل گروهی از شکارچیان جنوب قاره آسیا، برای به دست آوردن غذای بیشتر  و شکار حیوانات، کم کم  شروع به مهاجرت به سرزمین‌های جنوبی تر کردند و از راه جزیره‌ها و کانال ها  که از این طریق  آسیا را به شمال استرالیا  وصل می کند به شمال کوئینزلند وارد شدند و در سراسر استرالیا پخش شدند.

این  مردم ، ده‌ها هزار سال بدون ارتباط با دیگر مناطق دنیا در این کشور زندگی کردند.  ملکه ویکتوریا در سال ۱۹۰۰ میلادی،  قانونی  را امضا کرد که کشور استرالیا استقلال سیاسی پیدا کرد. دین مردم کشور استرالیا مسیحی است. در قرن بیستم، با مهاجرت آسیایی‌ها از چین و  هند و خاور میانه، دین های بودایی، اسلام، یهودی و بهائی به  این کشور راه یافتند. در کشور استرالیا  آزادی در انتخاب  دین است.

زبان رسمی کشور  انگلیسی با لهجه  استرالیایی است .

همان طور که می دانید کشور استرالیا  از جهت امکانات رفاهی و شادی مردمش سومین مقام را در  بهترین کشورها برای زندگی دارد.

طراحی و معماری

در قرن هجدهم با مهاجرت  اروپاییان به کشور استرالیا ،  روش زندگی غربی و معماری  به فرهنگ این کشور راه پیدا کرد. در این سالها شهرهای کوچک و بزرگی ساخته شد که پر  هستند از ساختمان‌های هنری، گالری‌ ها  و سالن های  تئاتر . برای طراحی و ساخت این بناها بهترین معماران از سراسر جهان جمع شدند و برای مثال خانه اپرای سیدنی را ساختند.

سینمای استرالیا

سینمای کشور  اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است . سینما رفتن  از تفریحات  مورد علاقه  مردم این کشور است.

سالن های سینمای کشور استرالیا جزو بهترین و مجهزترین سالن های سینما است.

هنرمندانی چون نیکول کیدمن، راسل کرو و تونی کُلِت از کشور استرالیا به جهان معرفی شدند.

رقص و آواز سنتیکشور استرالیا

بومیان  کشور استرالیا جشنواره ای به نام  کوروبوری  دارند که در آن  رقص و آواز قسمت مهمی از برنامه شان را شامل می‌شود. در جشن های مذهبی  بومیان نیز ،آواز های بسیاری وجود دارد که آنها معتقدند  روح بومیان مختلف را به هم پیوند می خورد  که به آن «زمان رویایی» می‌گویند.

مردم بومی بر این باورند که در گذشته‌، در زمان رویایی  آوازهایی خوانده شد که باعث زندگی بخشیدن به ارواح در زمین شده است .امروزه  نیز این آوازها در مراسم مذهبی برای باقی ماندن  و رشد گیاهان و حیوانات خوانده می‌شود. در استرالیا طبیعت زیبا و فرهنگ غنی مردم باعث شده است که سالیانه تعداد زیادی از مردم سراسر جهان بخواهند که به این کشور سفر کنند.

در قسمت های بعد با جاذبه های بیشتری از این کشور آشنا خواهید شد.