شازده مسافر مجله جامع دیجیتال گردشگری، سفر و ایرانشناسی

کلبه ی وحشت انزلی خونه

کلبه ی وحشت انزلی : از واقعیت تا دروغ !؟

کلبه ی وحشت انزلی : از واقعیت تا دروغ !؟

کلبه ی وحشت انزلی کلبهداستانهای ترسناک همیشه مخاطبان مخصوص به خود را دارند و داستان کلبه ی وحشت انزلی مخصوصا آنهایی که در رابطه با ارواح و جنیان هستند و اشاره به مکانی خاص دارند میتوانند جاذبۀ بیشتری هم داشته باشند . درایران نیز به اندازۀ سراسر جهان ازین دست داستانها و افسانه ها وجود دارد . یکی ازین داستانها که مدتهاست درمورد آن مطالبی در تلگرام دست به دست میشود متعلق به کلبه ای در حوالی انزلی است که کنجکاوی بسیاری را درمورد دیدار ازین جاذبۀ مرگ آفرین بوجود آورده است. پیش از روایت این داستان باید بیان شود که شازده درمورد صحت یا عدم صحت این داستان هیچ نظری ندارد !

درقسمت غرب روستای هفت دغنان، جنگلی بسیار زیبا و فوق العاده وجود دارد که برای تاریکی شب اصلا جای مناسبی نیست. جنگلی که در شب به گفته شاهدان عینی سرو صداهای زیادی از آن شنیده میشود و در قسمت شرقی روستا به محض ورود تنفس سخت شده و هوا سنگین میشود . درقسمت بیرونی این روستا خانه ی متروکه ای وجود دارد که گفته میشود کلبه ی وحشت انزلی شهرهرکس ۱ شب را تا صبح بتواند در کلبه ی وحشت انزلی طاقت بیاورد ، ارواح آن شخص را ثروتمند میکنند !!!

دلیل ترس مردم

باز گفته میشود مردم جرات نزدیک شدن به کلبه ی وحشت انزلی را ندارند . اولین بار درسال ۱۳۶۵ یعنی ۳۱ سال پیش ۴ پسر دانشجو سعی میکنند شهامتشان را محک بزنند و یک شب را درآنجا بمانند . ۲ نفرهمان سر شب فرار میکنند و اما ۲ نفر دیگر که بعدتر یکی دیوانه شد و آن یکی هم سکته کرد و درجا مرد . بعد از این ماجرا اطراف کلبه ی وحشت انزلی تخلیه و توسط پلیس از راه دورکنترل میشود وهیچ کس حق نزدیک شدن به کلبه ی وحشت انزلی را ندارد !

کلبه ی وحشت انزلی یک کلبه دیگهپس از این روایت گفته میشود که چهارسال بعد این بار ۳ دختر دانشجو که سعی داشته به دیگران ثابت کنند از هیچ چیز نمی ترسند تصمیم گرفته از پشت خانه و مخفیانه وارد خانه شده که این بار هم حادثه ای وحشتناک در انتظارشان بود . دو روز بعد دختری را در۳۰۰ متری همان کلبه ی وحشت انزلی در جنگل پیدا میکنند که داخل درختی پنهان شده بود واز ترس میلرزید و با انگشت خانه را نشان میداد . پلمب شکسته شد و در کمال تاثر جسد ۲ دختر دیگر هم پیدا شد وعلت مرگ هر دو سکته و مرگ آنی بود . دخترسوم که زنده مانده بود ۴ روز بعد خودکشی کرد تا این قصه تلخ پایان تلخ تری هم داشته باشد .

فارغ از آنکه این داستان حقیقت دارد یا خیر ، میتوان گفت این افسانه ها و داستانها بسیاری از اوقات درحکم آهنربایی برای علاقمندان به گردشگری وحشت عمل میکند و میتواند درافزایش تعداد گردشگر نقشی مثبت داشته باشد !

جزئیات بیشتر
شاید مایل باشید اینجا را هم ببینید:
رشته کوه دنا  صد جای دیدنی در ایران